czwartek, 1 grudnia 2016

Dobre zdrowie i naturalna medycyna

Podstawy naturalnej medycyny i dobrego zdrowia
Medyczną wiedzę i Moc uzdrawiania można posiąść od Mistrza Guru, który sam był obdarzony charyzmą uzdrawiania, a przecież dar “leczących dłoni” i sztuka uzdrawiania przez nakładanie rąk należy do podstaw subtelnej medycyny ducha. Ayur - to życie, pole życia, ciało energetyczne człowieka, zaś Weda oznacza głęboką, Wyższą Wiedzę, Sztukę i Zrozumienie! Ayurweda (Ajurweda) to Odwieczna Wiedza Życia, Mądrość Życia o zachowaniu dobrego zdrowia i pielęgnowaniu substancji życiowej. Podstawowymi ćwiczeniami wiodącymi do polepszenia zdrowia jest rozjaśnianie i rozświetlanie Trzeciego Oka, punktu skupienia i koncentracji wewnątrz głowy, w obszarze przysadki mózgowej (na wysokości linii oczu i brwi), gdyż organ ten kontroluje hormonalną równowagę organizmu oraz steruje przepływem energii światła w kanałach subtelnej sieci światła w całym organizmie człowieka. Jeśli twoje oko ludzka istoto jest w ciemności, to całe twoje ciało spowija element ciemności i nieuchronnie zmierzasz do chorób będących skutkiem uwikłania w mroczne rzeczy. Jeśli twoje Trzecie Oko jest w Świetle, to całe ciało eteryczne jest w Świetle i organizm ma moc dokonywania samoleczenia i samooczyszczenia ze wszelkich chorobowych energii i przypadłości. Utrzymuj człowiecze skupienie obrazów naturalnego światła i blasku wewnątrz głowy, w obszarze Trzeciego Oka, aby twoje dobre zdrowie mogło być podtrzymywane i zachowywane. Inicjacja w praktyki zdrowia i długowieczność zawsze rozpoczyna się od nauki skupiania na płomieniach ognia czy wschodzącego słońca poprzez wpatrywanie i utrzymywanie obrazu w swej pamięci i w skupieniu w okolicy przysadki mózgowej. 

Ādźnā Trzecie Oko jest tak zbudowane, że posiada dwa podstawowe płatki oznaczone sylabami Kszam po lewej stronie głowy a Ham po prawej stronie głowy i wskazują owe dwa główne kierunki rozwoju początkujących Uzdrowicieli. Sylaba Ham to ogólny wzrost i rozwój duchowej, energetycznej mocy uzdrawiania poprzez spotęgowanie siły ducha, modlitwę wstawienniczą, przekazy bioenergii czy siłę sugestii czy hipnozy. Sylaba Kszam to wzrost wiedzy i mądrości, aby uczyć recept i zasad zdrowego życia stając się lekarzem-doradcą i znawcą nieprzebranych bogactw natury z leśnej apteki. Moc i Mądrość łączą się w Trzecim Oku dla pomagania ludziom w dziele ich uzdrowienia oraz w dziele uczenia zasad zdrowego odżywiania, takich jak jarstwo i umiar nieprzejadania się czy regularne jednodniowe posty dla oczyszczenia i uzdrowienia organizmu z zalążków potencjalnych chorób! Ludzie, którzy chcą wzmocnić i oczyścić swój organizm tak, aby wyzwolili czystą uzdrawiającą moc powinni robić w tej intencji regularne Posty Siedmiodniowe o samej wodzie, to jest pijąc jedynie czystą wodę źródlaną dla totalnego oczyszczenia wodnych kanałów i usunięcia złogów z organizmu. Jest to też bardzo dobra kuracja lecznicza, szczególnie jeśli rozpoczęta od głębokiej i gruntownej lewatywy, wymycia jelita grubego, gdyż chroni przed większością chorób, które ze złym odżywianiem i toksycznym samozatruciem są powiązane. Post leczniczy na samej wodzie źródlanej należy do podstaw praktyki medycznej, jest elementarną kuracją, wzmaga witalność i mobilizuje siły samouzdrawiania, a powtarzany z intencją uruchomienia mocy uzdrawiania bywa początkiem objawienia się daru cudownego uzdrawiania. 

Waidya to Uzdrowiciel, Lekarz, Medyczny Szaman i Cudotwórca, osoba potrafiąca oczyszczać, przepisywać kuracje i posiadająca uzdrowicielską, gruntowną wiedzę. Nie jest Waidya, kto nie uczy się regularnie i intensywnie przez okres przynajmniej 10-15 lat od swego Mistrza, Guru i kto przez 2-3 lata po okresie nauki nie terminował u swojego Mistrza, pomagając w terapiach prowadzonych przez Nauczyciela. Waidya, prawdziwy, duchowy Uzdrowiciel powinien uzdrawiać chorych nie po to, aby zarabiać srebro i złoto (pieniądze) lub dla otrzymywania innych dóbr materialnych. Ci, którzy sprzedają dar leczenia (uzdrawiania) jak jakiś zwykły towar, tracą złoty skarb szukając pyłu i moc uzdrawiania zostaje im odjęta tak, że stają się pustymi oszustami. Żądza pieniądza powoduje utratę duchowego daru uzdrawiania, jeśli został otrzymany, ale Uczeń powinien z siebie dać wiele poświęcenia, aby być godnym otrzymania daru uzdrawiania. Kto chce dobrze opanować Sztukę Uzdrawiania powinien dobrze opanować sztukę uprawiana ogrodów z leczniczymi roślinami i takowy ogródek z ziołami i leczniczymi roślinami sobie założyć i prowadzić. Życie wśród leczniczych roślin pozwala człowiekowi zorientować się na Ścieżkę Uzdrawiania. Stara śiwaicka sztuka uprawiania ogrodów, hodowli leczniczych roślin, życie wśród roślin i hodowanie węży znane było w całej euroazjatyckiej kulturze, znane w greckich Świątyniach Asklepiosa czy indyjskich przybytkach Dhanwantari.


Inwokowanie, wzywanie uzdrowienia i doprowadzenia do uzdrawiającego oczyszczenia bywa praktykowane i 4-6 razy dziennie, aby przerwać ciąg chorobowy i umocnić w świadomości Wolę Uzdrowienia. Prosta fraza, mantra “Bhaiszadźja Guru Om” recytowana poprzez śpiewanie, gdyż jest to starożytna szamańska pieśń uzdrowienia, a samo słowo “Bhaiszadźja” to wibracja oznaczająca Uzdrowienie, ale i z powodu działania dźwięków, wibracja powodująca zdrowienie. Wszyscy szanujący się uzdrowiciele i prawdziwi lekarze, którym zależy na wyleczeniu i zdrowiu pacjenta, a nie na ciągnięciu zysków z jego cierpień polecają energoterapię, biomasaże, terapie dźwiękiem, modlitwy mantryczne, medytacje ze Światłem, sugestopedie, jarskie odżywianie czy sesje głębokiego oddychania wszystkim swoim pacjentom! Duchowe metody uzdrawiania oprócz chirurgii i tradycyjnych leków są bardzo ważnym fundamentem ludzkiego zdrowia i długowieczności, fundamentem, którego nie wolno zaniedbywać.

Rozświetlanie Trzeciego Oka i utrzymywanie w umyśle obrazu pulsującego, świecącego i promieniującego Światła należy do istotnych, energetycznych podstaw sztuki uzdrawiania. Medycyna bez duchowych podstaw, oparta jedynie na farmacji produkuje jedynie coraz więcej chorych i mnoży skutki uboczne. Ale medytacji czy leczniczej mantry ani spacerów po lesie nie da się opatentować, żeby czerpać z nich niegodziwe zyski z cudzego cierpienia, jak w wypadku wielu zupełnie mało skutecznych farmakooszustw występujących w charakterze leków. Zdrowie o wiele bardziej zależy od zdrowego trybu życia, pogodnego nastroju, duchowego usposobienia, silnej sugestii wyleczenia, oddychania, niźli od pigułek, pastylek czy zastrzyków, które tylko w nielicznych przypadkach są istotne i decydują o przeżyciu czy uzdrowieniu.

Duchowi Medycy, Uzdrowiciele - wszędzie pod słońcem zgadzają się co do tego, że najistotniejsze przyczyny chorób i cierpień leżą w chorej mentalności i złej emocjonalności człowieka, a złości, urazy, żale i lęki oraz wierzenie w kłamstwa pseudonauki to motor napędowy puszki Pandory! Wiele ciężkich chorób zniknęło prawie całkowicie, gdy tylko ludzie przestali globalnie wierzyć w głupoty i fałsze takich teorii, że ziemia jako planeta jest centrum wszechświata, a takich przypadków jest bardzo wiele. Stąd uzdrawianie polega na oczyszczaniu umysłu z chorych przekonań i korygowaniu emocjonalności, gdzie psychoterapia rozładowywania napięć emocjonalnych w bezpieczny sposób i głęboka relaksacja są już prostymi środkami czyniącymi cuda. Ludzi łatwo dzieli się na trzy emocjonalne typy; takich, u których przeważają złości i urazy, takich, których trawi lęk i strach, czy takich, których emocje ogniskują się wokół pychy i wyniosłości. Pitta, Wāyu oraz Kapha to tradycyjne określenia Ayurwedy, a i o typach mieszanych z każdego takiego bieguna emocji należy pamiętać. Dla rozładowania emocji cuda potrafi uczynić codzienna sesja kilkunastu minut głębokiego, dolnobrzusznego oddychania, pełnego oddechu z aktywacją pracy mięśni brzucha, gdyż dobre dotlenienie mózgu harmonizuje system nerwowy. Dlatego też terapie rebirthingu są szczególnie polecane.

Każda kultura społeczna ma mniejszą czy większą świadomość istnienia Uzdrawiających Aniołów, Dewów, Duchów Przyrody oraz wielkich i świętych Mistrzów – Szamanów, którzy uzdrawiali wyższą mocą. Chrześcijański Archanioł Rafael oraz Św. Panteleimon, buddyjski Buddha Medycyny (Sandże Menla), hinduistyczny Dhanwantari Dewa czy śintoistyczny Mao-Son to wszystko elementarna wiedza ludzkości o uzdrawiających mocach i potęgach, do których każdy człowiek może dotrzeć. Europejska kultura pamięta o greckich terapeutach i o potężnych świątyniach Asklepiosa, którego opisy i działanie jako żywo przypominają indyjską postać białego Tęczowego Uzdrowiciela – Dhanwantari, Wielkiego Anioła Niebios! Leżenie na płaskim twardym łożu w otoczeniu leczniczych kamieni i kryształów odpowiednio ułożonych oraz poszczenie i popijanie ziół oraz leczniczej wody potrafiło leczyć większość chorób w obrębie helleńskiej kultury, a i dziś gdzie farmacyjna medycyna nie daje rady, tam jedynie te stare i wypróbowane sposoby, aplikowane pośród ciszy i wśród energii przyrody dają rezultaty, często cudowne i zaskakujące, o czym powszechnie wiadomo na całym świecie! Świątynia Asklepiosa była właściwą kliniką, a i dziś małe, prywatne świątynie medycyny duchowej i dobrzy uzdrowiciele czynią tysiące cudów uzdrowienia wszędzie tam, gdzie bezosobowa i odczłowieczona farmacja coraz częściej zawodzi w najprostszych przypadkach. Szukajcie o ludzie tych uzdrowicieli, którzy długo terminowali u swoich Nauczycieli, Mistrzów i Guru, których wiedza i umiejętności są wszechstronne i nabyte przez lata praktyki oraz doświadczeń. A kto chce być prawdziwym Uzdrowicielem, niech skupia Światło w Trzecim Oku i recytuje frazę Bhaiszadźja Guru Om!Wszystkich chcących zgłębiać tajniki medycyny tybetańskiej zapraszamy na warsztaty


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ajurweda.blogspot.com


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza