niedziela, 18 grudnia 2016

Długowieczność i zdrowie. Jak przedłużyć życie.

Długowieczności i zdrowie. Jak przedłużyć życie i zachować zdrowie


Miliony ludzi marzy o długowieczności, o długim życiu w zdrowiu, a przecież jest wiele rozmaitych przyczyn, aby móc maksymalnie zdrowo i długo żyć na tej Ziemi. Mędrcy i Prorocy od tysięcy lat powtarzają i przypominają o tym, aby respektować Prawa Natury, a uczciwi naukowcy w każdej epoce publikują na ten temat wiele i naukowych prawd. Odżywianie, emocjonalny spokój i respektowanie tych kilku przestróg, daje obraz elementarnych podstaw długiego i zdrowego życia. Można rozpamiętywać starożytne długowieczne społeczności i brać ich styl życia za wzór do naśladowania, chociaż i dzisiaj nie brakuje ludzi i społeczności długowiecznych. Zorientowanie odżywiania na pokarm roślinny, jarski z okresowymi postami, odpoczynkami od jedzenia, picie zdrowej, czystej źródlanej wody, spanie w nocy, a czuwanie w dzień, jedzenie z umiarem bez przejadania się, dużo ruchu na świeżym powietrzu wśród przyrody, emocjonalne wyciszenie, unikanie zmartwień, szoków i stresów - to wszystko są niezmienne dobre rady dla ludzkości, aby żyć zdrowo i długo.

Długość życia wzrasta wraz z poziomem wykształcenia, a ludzie, którzy ciągle się uczą i dokształcają, poznają i badają - żyją przeciętnie nawet i 20 lat dłużej niźli ci, którzy nie wykazują chęci do uczenia, poznawania, badania i studiowania. Pogłębianie wiedzy i zrozumienia jest istotnym czynnikiem dla zdrowia i długowieczności, ludzie uczeni i uczący się generalnie też mniej chorują, o czym trzeba każdemu przypominać. Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, gromadzenie wiedzy sprzyja długiemu życiu i wykorzystaniu genu długości życia do maksimum, a ludzki organizm wedle mądrości starożytnych zaprogramowany jest na około 120 lat jako na średni, przeciętny wiek osiągalny przez całe społeczeństwo. Można powiedzieć, że zdrowy tryb życia obrazuje ilość stulatków w społeczeństwie ludzi. Uczcie się, o ludzie, i dokształcajcie, a im bardziej wszechstronna wasza wiedza, tym lepiej dla waszego zdrowia, życia i długowieczności! 

Aby utrzymać dobre zdrowie, człowiek powinien utrzymywać roślinne, jarskie odżywianie, oparte na zbożach i nasionach, owocach, warzywach i orzechach. Powinien unikać takich pokarmów, które opierają się na cierpieniu i przelanej krwi zwierząt. Ludzie w Rajskim Ogrodzie, w Ogrodzie Eden, bardzo łatwo nauczyli się tych zasad życia. Unikanie trucizn takich jak alkohol, które zdecydowanie niszczą i degenerują mózg uniemożliwiając uczenie i poznawanie, degenerując charakter i powodując choroby, człowiek zdecydowanie poprawia swoje zdrowie i wydłuża życie. Istniały kiedyś cywilizacje długowieczne, gdzie czas życia człowieka mierzono tysiącleciem, a był to Złoty Wiek ludzkości, niestety złe i niegodziwe życie, zjadanie ciał zabitych zwierząt, picie alkoholu, odmowa edukacji spowodowały upadek rasy długowiecznych ludzi i skrócenie czasu ich życia do około 120 lat, a często do zaledwie 60 i 70 lat!

Wszystkie systemy naturalnej, ludowej medycyny – chińskiej, indyjskiej, słowiańskiej czy indiańskiej, wszędzie na świecie nawiązują do możliwości przedłużenia życia i uczynienia go zdrowym, acz musi człowiek poddać się pewnej dyscyplinie jak chociażby regularnym, zwykle kilkudniowym postom dla oczyszczenia organizmu. Zarówno ludzie, którzy nie jedzą przez jedną dobę w tygodniu jak i ludzie poszczący przez 3 dni w miesiącu unikają wielu chorób i stają się odporniejsi psychicznie i fizycznie. Post w cudowny sposób potrafi wyleczyć z wielu bardzo ciężkich dolegliwości i schorzeń, a wielcy Mędrcy często demonstrowali jak przejść długie posty dla uzdrowienia i wyzwolenia z nawyków, nałogów i słabości. Post wzmaga wolę życia i siłę przeżycia, chociaż dzieciom do 12 roku życia nie pozwala się zwykle pościć dłużej niż tyle dni, ile lat żyją na tej ziemi z uwagi na ich rozwój i wzrost. Post niemowlaka to post jednodniowy – ale tylko wtedy, gdy dziecko samo odmawia jedzenia. Taki nieprzymuszony post polecany jest bardzo dla zdrowia i szczęścia każdego człowieka!

Symbolika Drzewa Życia w Pismach Świętych wskazuje, że człowiek w pewnych warunkach mógłby żyć wiecznie (długowiecznie) w Raju na Ziemi, jednak musi człowiek rozważyć, w jakim środowisku żyli jego praojcowie, gdzie mogli cieszyć się szczęściem i zdrowiem, mając prawo do owoców z Drzewa Życia, aby nie umierać. Faktem jest, że osoby odżywiające się wyłącznie lub głównie owocami drzew należą do najzdrowszych i najbardziej długowiecznych. Powinno to być wskazówką dla ludzkości, a także to, że długowieczni praojcowie żyli w Ogrodzie, pośród przyrody i natury, wśród dużej ilości zdrowych roślin i kwiatów! Wiadomo, jak wielką jest lecznicza moc ziół i jak wielce pożyteczną jest praca zielarzy w dziedzinie zdrowia i życia. Istnienie w łączności i harmonii z Prawami Przyrody, z zasadami Natury to obcowanie pierwszych ludzi w Rajskiej przestrzeni Ogrodu Eden na Wschodzie. Nic to dziwnego, że społeczności Wschodu należą do najbardziej długowiecznych, a roślinne diety zdrowia i długowieczności oraz ćwiczenia zdrowotne wśród przyrody dobrze są znane w kulturze Orientu.

Hipokrates uczył, że podstawą dobrego zdrowia jest właściwe, roślinne odżywianie z dużą ilością owoców, okresowe posty, czysta i zdrowa woda z leczniczych źródeł, powstrzymanie od pijaństwa, a co za tym idzie - wszelkich mocnych, alkoholowych trunków, częste spacery i ćwiczenia lub praca wśród przyrody, praca w ogrodzie lub na polu. Każdy człowiek może łatwo zorganizować sobie właściwą, jarską dietę zdrowia i długowieczności i zadbać o dostateczną ilość ruchu, marszu lub lekkiego biegu oraz gimnastyki w lesie czy ogrodzie, o ile nie jest już całkiem za późno dla ratowania jego życia i zdrowia. Każdy człowiek może wyrzucić ze swego życia trujące, nałogowe zwyczaje picia i palenia oraz starać się unikać trujących wyziewów - nikotynowych czy też samochodowych. Walka o baterie słoneczne i paliwo wodorowe, jaka trwa od stulecia powinna być udziałem każdego rozsądnego człowieka, który chce żyć długo i zdrowo na tej Ziemi, bo zmniejszenie ilości trujących i szkodliwych spalin benzynowych czy węglowych to dbanie o czystość powietrza dla  płuc i nikt nie powinien tegoż lekceważyć.

Sztuka głębokiego oddychania bardzo popularna w całej Eurazji w dawniejszych czasach, opiera się na pełnym oddychaniu świeżym powietrzem, regulowaniu i wstrzymywaniu oddechu, aby móc zwiększyć żywotność, przedłużyć i zachować życie. Człowiek nie może posłusznie akceptować wszelkich szkodliwości zachodniej cywilizacji śmierci, a dbałość o zdrowe, czyste odżywianie, wodę i powietrze należy do najistotniejszych kwestii. Należy zatem unikać chodzenia ulicami pełnymi trujących spalin, trzeba odrzucić jedzenie mięsa, drobiu i ryb na rzecz owoców, zbóż, warzyw i orzechów. Nie należy pozwalać truć się dymem nikotynowym, czy też spalinami pochodzącymi z rur wydechowych samochodów. Silniki wodorowe są tańsze, zdrowsze i bezpieczniejsze, a para wodna jest ich bezpieczną „spaliną”! Zamiast elektrowni węglowych i tych na ropę, lepsze są baterie słoneczne na dachach, wiatraki i elektrownie wodne, a każdy człowiek musi tego żądać i do tego zdążać, aby planetę przemienić w Raj zdrowia i długowieczności!

Wegetarianie i witarianie żyją kilkanaście lat dłużej niźli mięsożercy; ludzie będący abstynentami, którzy dbają o trzeźwość także żyją znacznie dłużej! Większość, bo ponad 80% wypadków drogowych czy budowlanych spowodowana jest pijaństwem. Większość gwałtów i przestępstw popełniana jest pod wpływem alkoholu, narkotyków i dopalaczy. O ileż ludzie mogliby żyć dłużej i zdrowiej, gdyby stosowali się do najprostszych reguł długiego i zdrowego życia, pomagając sobie wzajemnie w swych zdrowych dążeniach osiągając Szczęście. Wszystkich chcących zgłębiać tajniki medycyny tybetańskiej zapraszamy na warsztaty


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ajurweda.blogspot.com


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza