Strony

sobota, 30 lipca 2016

Zdrowy urlop - wypoczynek - jak zaplanować i gdzie pojechać?

Jak i gdzie zaplanować urlop aby zdrowo i dobrze wypocząć?

W jakim rejonie kraju leczyć konkretne dolegliwości?


Każdego roku przed wakacjami zastanawiamy się gdzie pojechać na urlop, aby odpocząć. Może warto się też zastanowić, gdzie pojechać, aby nie tylko odpocząć, ale też podreperować swoje zdrowie. Idealnie by było, aby móc wyjeżdżać na urlop 2 razy w roku. Jeden raz na tydzień, a drugi raz na 2-3 tygodnie.  

Jest pewne, że aby zachować pełnię zdrowia należy nie tylko dobrze się odżywiać, ale też i umieć wypoczywać. Nasz organizm potrzebuje czasu, aby się zregenerować, zrelaksować i po prostu wypocząć. To dlatego szybko zasypiamy po ciężkim dniu pracy i dlatego potrzebny jest nam kilkutygodniowy wypoczynek dla całego organizmu. Byłoby wspaniale, gdyby nasze urlopy trwały co najmniej 21 dni, bo 14 dni potrzebuje organizm, aby się zaaklimatyzować w nowym miejscu i dopiero potem wypoczywa. W czasie urlopu powinniśmy oderwać się od codziennych czynności, problemów tyczących dnia codziennego, powinniśmy spacerować, wypoczywać i relaksować się, aby poprawić kondycję całego naszego organizmu. Urlopowe wyjazdy mają wiele korzyści, a do nich zaliczyć można jeszcze i tą, że mogą działać na nas leczniczo. Warto więc wiedzieć, gdzie się wybrać na wczasy, aby przyjemne połączyć z pożytecznym i podreperować swoje zdrowie.

piątek, 29 lipca 2016

Leki i suplementy źle dobrane mogą spowodować śmierć

Leki i suplementy - źle dobrane i źle łykane

mogą zahamować proces leczenia, a nawet spowodować śmierć!


Lekarze przepisują leki bez opamiętania i z reguły nie tłumaczą jak je zażywać. Komplikacje i powikłania po zażyciu leków często powodują choroby a nawet śmierć. Jak należy łykać leki, aby nie chorować i nie skomplikować sobie życia? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.
Lekarze zapracowani w przychodniach, lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie mają czasu na to, aby indywidualnie podejść do każdego pacjenta i zrobić z nim dokładny wywiad, który pomoże postawić diagnozę. Lekarze muszą wypełniać wiele papierów, mają mało czasu na badanie pacjenta i czas, jaki mają przeznaczony na badanie pacjenta - wyklucza odpowiednie dobranie leków. Lekarze nie mają czasu na odpowiadanie na pytania zadane przez pacjenta, nie mają czasu, aby go wysłuchać i stawiają na ilość przyjętych, a nie na jakość obsługi pacjenta.

czwartek, 28 lipca 2016

Szparagi - ich lecznicze i odżywcze właściwości

Lecznicze i odżywcze właściwości szparagów


Szparag lekarski (Asparagus officinalis L.) – gatunek byliny z rodziny szparagowatych - jest jedynym jadalnym gatunkiem rosnącym dziko w Polsce.  Większość szparagów, a jest ich około 211 gatunków, występuje w Afryce. Szparag lekarski jest uprawiany i spożywany jako warzywo, ale bywają dzikie gatunki, które uprawiane są jako rośliny ozdobne. Żywo-zielone pędy zachowują barwę do późnej jesieni i wykorzystywane są do bukietów.
Szparag lekarski jest także rośliną leczniczą, choć w Polsce od wielu lat nie jest umieszczany w oficjalnym wykazie roślin leczniczych. Według medycyny ludowej oraz wzmianek w literaturze pięknej, szparagi są uważane za afrodyzjaki, skarbnicę witamin i składników mineralnych oraz lek zapobiegający powstawaniu nowotworów. Dobrze wpływają na prawidłowy rozwój płodu, wspomagają kobiety karmiące piersią i są ważne w diecie odchudzającej, ponieważ 100 g szparagów zawiera tylko 18 kcal. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny jeść ich dużo , bo bogate w kwas foliowy szparagi minimalizują ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka, np. rozszczepu kręgosłupa. Szparagi świetnie zaspokajają większe zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne w czasie ciąży, a dla karmiących kobiet są niezastąpionym źródłem wapnia - pierwiastka niezbędnego dla rozwijającego się dziecka.